Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzyli w handel tabletkami na potencję

Data publikacji 23.05.2014

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy kolejny raz uderzyli w handel tabletkami na potencję. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości środków farmaceutycznych na potencję oraz tabletki wczesnoporonne. W dwóch realizacjach funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które już usłyszały zarzuty.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w ostatnim tygodniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel produktami leczniczymi bez wymaganych zezwoleń. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy nie posiadali pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leków na potencję i tabletek wczesnoporonnych. Okazało się, że ogłoszenia o sprzedaży takich produktów, znajdowały się na jednym z portali internetowych. Zabezpieczone tabletki były ukryte w pomieszczeniach mieszkalnych i sklepie.

W tych dwóch sprawach dwie osoby zostały zatrzymane. Po zebraniu materiału dowodowego, 60-letni Zbigniew G. i 56-letni Jarosław W. usłyszeli zarzuty z ustawy Prawo farmaceutyczne, tj. wprowadzania do obrotu produktów leczniczych bez wymaganych zezwoleń. W trakcie przesłuchania, podejrzani przyznali się. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Kupujmy produkty lecznicze w punktach uprawnionych do ich sprzedaży i posiadających zezwolenie na ich sprzedaż. Każdy produkt leczniczy kupowany nielegalnie może zagrozić naszemu życiu i zdrowiu.
 
(KSP / mj)

Powrót na górę strony