Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Data publikacji 23.05.2014

Do Komisariatu Rzecznego Policji zadzwonił anonimowy mężczyzna twierdząc, że na wysokości Mostu Gdańskiego widzi w wodzie osobę wzywającą pomocy. Na miejsce natychmiast skierowano policyjną łódź. Policjanci wciągnęli tonącego mężczyznę na pokład.

Wisła cały czas stwarza zagrożenie. Jej poziom wynosi obecnie 550 cm. Silny nurt, zawirowania oraz płynące z nurtem duże konary stanowią zagrożenie życia dla osoby, która znajdzie się w wodzie.

Wczoraj o godzinie 19.30 do Komisariatu Rzecznego Policji zadzwonił anonimowy mężczyzna twierdząc, że na wysokości Mostu Gdańskiego widzi w wodzie osobę wzywającą pomocy. Na sygnał o tonącym zareagowała najszybciej załoga łodzi w składzie sierż. sztab. Andrzej Chomicki i post. Arkadiusz Kwiatkowski, która pełniła służbę w centralnym odcinku Warszawy. Patrol na miejsce zdarzenia dotarł już po dwóch minutach i podjął tonącego mężczyznę na pokład. Cenne dwie minuty prawdopodobnie uratowały życie 31-letniego Konrada S.

Akcja ratunkowa była jednocześnie pierwszą naszego nowego kolegi Arkadiusza Kwiatkowskiego, który służy w Komisariacie Rzecznym od 15 maja tego roku. Nieznane są okoliczności w jakich mężczyzna znalazł się w wodzie. Kontakt z nim, w chwili gdy został przekazany Pogotowiu Ratunkowemu był mocno utrudniony, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
 
(KSP / mj)

Powrót na górę strony