Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

82-letniego pirata drogowego zarejestrował inny kierowca

Data publikacji 23.05.2014

Kierujący vw golfem utrudniał ruch innym kierowcom, wyprzedzał pomimo linii podwójnej ciągłej, a także na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Skrzyżowanie krajowej „siódemki” z ul. Warszawską w Mławie przejechał na czerwonym świetle. Jego jazdę nagrał inny kierowca i powiadomił policję.

Interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę vw golfa chwilę po zgłoszeniu. Kierowcą powodującym zagrożenie w ruchu drogowym okazał się 82-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Kierowca, który powiadomił policję, udostępnił nagranie z rejestratora trasy, na którym uwiecznił wyczyny pirata.  Ze wstępnej analizy materiału wynika, że kierowca golfa w ciągu kilkunastu minut, jadąc krajową „siódemką” od Strzegowa w kierunku Mławy, dopuścił się licznych wykroczeń, zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Nie stosował się do linii podwójnej ciągłej, wykonywał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu dróg, zajął pas ruchu przeznaczony do lewoskrętu, utrudniając jazdę innym kierowcom, a skrzyżowanie ul. Warszawskiej z drogą krajową nr 7 w Mławie, przejechał ignorując czerwone światło.  Pirat drogowy jeszcze tego samego dnia stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Mławie z wnioskiem o ukaranie.  

Mławska policja dziękuje kierowcy, który zarejestrował wykroczenia i powiadomił o zdarzeniu. Taka odpowiedzialna reakcja pomaga chronić innych kierowców przed piratami drogowymi. Bezpieczeństwo zależy bowiem od każdego z nas.

Warto przypomnieć, iż od kilkunastu tygodni na stronie internetowej KWP zs. w Radomiu działa specjalna „zakładka” – STOP AGRESJI oraz e-mail: pirat.kwp@ra.policja.gov.pl, na który można wysyłać materiał filmowy, który zawiera szczególnie drastyczne przykłady łamania przepisów ruchu drogowego. Osoby przesyłające nagrane materiały muszą mieć przy tym świadomość, że przekazując nagranie Policji jako potencjalni świadkowie zarejestrowanych zdarzeń mogą być poproszeni o udział w ewentualnych dalszych czynnościach w tej sprawie, podobnie, jak mężczyzna, który przekazał policji nagranie w Mławie.
 
(KWP w Radomiu / mj)

Film 82-letniego pirata drogowego zarejestrował inny kierowca

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 82-letniego pirata drogowego zarejestrował inny kierowca (format flv - rozmiar 2.05 MB)

Powrót na górę strony