Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22 kibiców usłyszało zarzuty za udział w bójce

Data publikacji 23.05.2014

Policjanci zakończyli sprawę bójki wszczętej przez kibiców na drodze krajowej nr 19 pomiędzy Niskiem a Rzeszowem w listopadzie ubiegłego roku. Akt oskarżenia skierowany do sądu obejmuje zarzuty dla 22 kibiców ze Stalowej Woli, Łęcznej i Lublina.

Do bójki doszło w niedzielę 3 listopada ubiegłego roku około godz.11 na drodze pomiędzy Nowosielcem a Jeżowem. Kilkudziesięciu zamaskowanych kibiców Motoru Lublin czekało w lesie. Wybiegli na drogę na zakręcie i zatrzymali autobus z kibicami Stali Stalowa Wola jadącymi na mecz do Rzeszowa. Doszło do bójki.

Policjanci zabezpieczający przejazd autokaru natychmiast zareagowali i po kilku minutach, przy użyciu miotaczy gazu, przywrócili porządek. Kibice rozdzielili się. Autokar z kibicami Stali został zawrócony do Niska. Policjanci przez cały czas monitorowali przejazd kibiców. Na podstawie zdjęć i nagrań podjęto decyzję o zatrzymaniu czterech uczestników zajścia.

Bezpośrednio po incydencie 19 osobom zostały wystawione mandaty za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. W stosunku do 15 osób sąd zastosował środki zapobiegawcze dozoru i zakazu opuszczania kraju.

W sprawie zostało przesłuchanych ponad 50 świadków, policjanci na bieżąco analizowali materiał z zarejestrowanego przebiegu bójki i ustalali kolejnych jej uczestników. W tej sprawie konsultowano się z funkcjonariuszami z ościennych komend. Prowadzone postępowanie pozwoliło na przedstawienia zarzutów udziału w bójce 22 kibicom ze Stalowej Woli, Łęcznej i Lublina.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony