Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ulicami miasta o 115 km/h za szybko

Data publikacji 23.05.2014

O 115 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość motocyklista jadący ulicami Opola. Policjanci z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy, które uzyskał 2 tygodnie wcześniej. Teraz za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 115 km/h. Mężczyzna, Aleją Witosa w Opolu, jechał aż 165 km/h.

Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latek prawo jazdy na motocykl uzyskał 2 tygodnie wcześniej. Wczoraj jego brawurowa jazda sprawiła, że mu je zatrzymano. Policjantom tłumaczył, że spieszył się na obiad.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że młody kierowca wcześniej miał już problemy z przepisami ruchu drogowego. Za szereg popełnionych wykroczeń, m.in. niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, mężczyzna stracił już prawo jazdy kat. B, które po ponownym egzaminie odzyskał. Jak się okazało, 26-latek był również karany za kierowanie samochodem bez uprawnień. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje sąd.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony