Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ przejęli 4 kg narkotyków i nielegalny tytoń

Data publikacji 23.05.2014

Policjanci Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami komendy powiatowej w Szydłowcu przejęli blisko 4 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych. Dodatkowo u 53-latka zatrzymanego w tej sprawie znaleziono ponad 200 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Do realizacji doszło w ostatnich dniach. Policjanci CBŚ potwierdzili w ten sposób informacje, które wskazywały, że 53-letni mężczyzna z powiatu szydłowieckiego może posiadać znaczne ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli blisko 4 kilogramy różnego rodzaju narkotyków - kokainę, amfetaminę i haszysz. Szacuje się, że ich czarnorynkowa wartość to około 630 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie czynności zabezpieczono także ponad 220 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Materiał dowodowy, który zebrali w tej sprawie policjanci, dał Prokuraturze Rejonowej w Szydłowcu podstawę do przedstawiania zatrzymanemu dwóch zarzutów – posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy powodującej uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 155 tysięcy złotych.

Decyzją sądu 53-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za zarzucane mu czyny grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony