Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyli wynajęte samochody

Data publikacji 23.05.2014

Zatrzymaniem trzech osób zakończyła się współpraca policjantów z Rzeszowa i Sosnowca. Zatrzymani wynajmowali samochód, którego już nie zwracali do wypożyczalni. Przywłaszczyli w ten sposób dwa auta dostawcze. Policjanci ustalili, że był to początek procederu, który miał być ich źródłem dochodu. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

O przywłaszczeniu auta policjanci rzeszowskiej komendy zostali zawiadomieni przez pracownika firmy wynajmującej samochody. Renaulta Mastera na dwie doby wynajął mężczyzna ze Śląska. W poniedziałek pracownik skontaktował się z wynajmującym w celu ustalenia godziny zwrotu samochodu. Okazało się, że ten udostępnił go koledze, z którym był w wypożyczalni. Gdy nadajnik GPS z samochodu utracił łączność z systemem, a mężczyźni dalej nie potrafili jasno określić terminu zwrotu samochodu, pracownik wypożyczalni zawiadomił policjantów.

Poczynione przez policjantów ustalenia i zebrane informacje potwierdziły, że wynajmujący pochodzą z Sosnowca lub okolic. Policjanci nawiązali więc współpracę z kolegami ze Śląska. Współpraca dała szybkie rezultaty w postaci zatrzymania mężczyzny, który w Rzeszowie wynajął samochód. Okazał się nim 27-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Dalsze ustalenia pozwoliły zatrzymać jego wspólników. To mieszkańcy Sosnowca w wieku 54 i 27 lat.

Policjanci ustalili również, że mężczyźni przewłaszczyli w podobny sposób wynajętego w Katowicach peugeota boxera i wyjaśnili mechanizm działania podejrzanych. Samochody wynajmował pierwszy z zatrzymanych i przekazywał go wspólnikom. Co dalej działo się z samochodami, ustalają funkcjonariusze. Najprawdopodobniej po zakłóceniu sygnału GPS jego wspólnicy sprzedawali auta. Wartość obu samochodów przekracza 160 tys złotych.

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty przywłaszczenia samochodów. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu. W sprawie prowadzone są dalsze ustalenia zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony