Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarówka wjechała w pociąg – ćwiczenia służb

Data publikacji 23.05.2014

Policjanci z Międzyrzecza wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei, żołnierzami, strażakami oraz ratownikami medycznymi przeprowadzili ćwiczenia w ramach doskonalenia współdziałania służb ratowniczych podczas wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Ćwiczenia odbyły się w piątek 23 maja 2014 na jednym z przejazdów kolejowych w Międzyrzeczu w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd - „Zatrzymaj się i żyj”.

Według założeń ogólnych na przejeździe tym, na zasymulowanym wypadku drogowym, doszło do zderzenia się samochodu ciężarowego z przejeżdżającym przez przejazd pociągiem. Zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu otrzymał dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji, który następnie powiadomił Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Jednostki Straży Pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia, udzieliły wstępnej pomocy rannym, zajęły się wyciąganiem uczestników zdarzenia z pojazdów. Jednostki Pogotowia Ratunkowego zajęły się udzielaniem pomocy kilkudziesięciu  rannym oraz przewożeniem ich do szpitali.


Według założeń planu ćwiczeń służby Policji zobowiązane były do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, kierowania ruchem na wyznaczone objazdy oraz zabezpieczenia przed przedostaniem się przechodniów na teren akcji. W ramach tego zabezpieczenia i według przyjętych założeń planu ćwiczeń w zadaniach wzięły udział patrole ruchu drogowego, prewencji  oraz służba dyżurna. Dzięki takim ćwiczeniom wszystkie służby ratownicze mogły doskonalić swoje umiejętności oraz zasady współdziałania poszczególnych jednostek.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony