Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zabezpieczyło ponad 5 kg narkotyków

Data publikacji 23.05.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków, marihuanę, amfetaminę i MDMA, o szacowanej wartości około 230 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, sprawa jest rozwojowa i może mieć swój dalszy ciąg.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy wspólnie prowadzili sprawę grupy zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W trakcie prowadzonego śledztwa wpadli na trop mężczyzny, który mógł być zamieszany w przestępczy proceder. Funkcjonariusze bardzo dokładnie „prześwietlili” podejrzanego i kiedy zebrali wystarczającą ilość dowodów, przystąpili do akcji jego zatrzymania. Mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę na jednej z ulic Bydgoszczy.

Funkcjonariusze CBŚ przeszukali mieszkanie należące do 28-latka. Tam, na miejscu, zabezpieczyli pół kilograma różnego rodzaju środków odurzających. Wiedzieli jednak, że mężczyzna obracał znacznie większymi ilościami narkotyków i że na działce pod Bydgoszczą zorganizował sobie ich magazyn. Po przeszukaniu domku letniskowego policjanci CBŚ zabezpieczyli w sumie 5 kilogramów środków odurzających: marihuanę, amfetaminę oraz MDMA, które potem miało posłużyć do produkcji tabletek ekstazy. Z szacunków policjantów wynika, że cały zabezpieczony towar miał wartość około 230 tysięcy złotych.

28-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Jak podkreślają policjanci Centralnego Biura Śledczego, ta sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(CBŚ KGP)

Powrót na górę strony