Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policyjnych cyklistów

Data publikacji 23.05.2014

Zakończył się właśnie cykl szkoleń policjantów, którzy pełnią służbę w patrolach rowerowych. Jest to kolejny krok, po zakupie 43 jednośladów, do pełniejszego wykorzystania tego środka transportu przy pełnieniu służby patrolowej w specyficznych rejonach. Rowery sprawdzają się przede wszystkim w okolicach zbiorników wodnych, na obszarach leśnych, w parkach, ale też w zatłoczonych centrach miast.

W trakcie zajęć w katowickiej Szkole Policji uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, ale też udoskonalić umiejętności praktyczne. W zakresie teorii omówiono taktykę pełnienia służby z wykorzystaniem rowerów, przepisy ruchu drogowego w odniesieniu do rowerzystów oraz zasady obsługi, regulacji i konserwacji jednośladów.

Następnie zajęcia przeniosły się w teren. Policjanci doskonalili technikę jazdy oraz specjalistyczne umiejętności, niezbędne do pełnienia służby w patrolach rowerowych. Były to: umiejętność szybkiego wsiadania i zsiadania, jazda po schodach, jazda terenowa, noszenie roweru oraz różne sposoby hamowania.

Zajęcia przeprowadzili wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach, przedstawiciel producenta rowerów oraz dwaj policjanci, którzy w 2011 roku odbyli specjalistyczny kurs, zorganizowany przez policję holenderską. Wkrótce kolejna edycja. Łącznie przeszkolonych zostanie 129 stróżów prawa ze śląskiego garnizonu Policji.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Szkolenie policyjnych cyklistów

Opis filmu: rower

Pobierz plik Szkolenie policyjnych cyklistów (format mp4 - rozmiar 30.93 MB)

Powrót na górę strony