Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia SAT

22 i 23 maja odbyły się dwudniowe ćwiczenia policyjnych antyterrorystów. Inicjatorem i gospodarzem całego przedsięwzięcia była kielecka grupa SAT. Udział w działaniach wzięło około 60 policjantów z różnych miast Polski, m.in.: z Warszawy, Radomia, Katowic, Lublina, Rzeszowa, Łodzi i Krakowa. W doskonaleniu umiejętności uczestniczyła również grupa wysokościowa kieleckich strażaków.

Pierwszego dnia funkcjonariusze ćwiczyli z udziałem załogi policyjnego śmigłowca MI8 w podkieleckiej miejscowości Masłów. Jednym z wielu zadań, które wykonywali było bezpieczne zjeżdżanie w parach, na linach z policyjnego śmigłowca.

Drugiego dnia ćwiczeń mundurowi doskonalili swoje umiejętności strzeleckie z różnych rodzajów broni. Sytuacje przygotowane na strzelnicy przez instruktorów były bardzo zbliżone do tych, które mogą spotkać ich w realnych warunkach bojowych.
Dzięki współpracy policjantów z różnych miast mogli oni w praktyce przećwiczyć współdziałanie w akcji. Uczestnicy wymienili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

(KWP w Kielcach / pt)

Powrót na górę strony