Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka na Sportowo

Gry i zabawy sportowe, kurs udzielania pierwszej pomocy, pokaz umiejętności psów policyjnych, policyjne motocykle i samochód Straży Pożarnej – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na dzieci funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Głównej Policji, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Zorganizowany 24 maja w jednej z warszawskich szkół Dzień Dziecka na Sportowo, okazał się być dla najmłodszych nie lada przeżyciem.

24 maja na terenie X Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Warszawie, zamiast licealistów, pojawili się nieco młodsi goście. Specjalnie dla dzieci policjantów i pracowników Komendy Głównej Policji, Gabinet KGP przygotował moc atrakcji.

Wszystkich, którzy zgromadzili się na terenie szkoły powitał Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, który życzył dzieciakom udanej zabawy.

Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w konkurencjach sportowych. Pogoda sprzyjała uczestnikom imprezy więc wszystkie gry i zabawy odbywały się na świeżym powietrzu pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów sportowych.

Na szkolnym boisku zorganizowano pokaz umiejętności psów policyjnych. Specjalnie dla dzieci przyjechało 7 psów  z Centrum szkolenia psów policyjnych w Sułkowicach wraz ze swoimi opiekunami. Niektóre z nich, to już doświadczeni funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się wyszukiwaniem materiałów wybuchowych. Młodsze czworonogi dopiero uczą się "fachu" i mimo że już bardzo wiele potrafią, to bardzo chętnie bawią się z dziećmi.

Podczas imprezy dzieciaki miały okazję posiedzieć w policyjnym radiowozie i na policyjnym motocyklu. O takie atrakcje zadbali funkcjonariusze z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.

Dla chłopców największą atrakcją była możliwość przymierzenia się do prawdziwego karabinu, takiego, jakiego używają antyterroryści. Oprócz tego można było też zobaczyć jak od środka wygląda DZIK, czyli lekki wóz opancerzony. 

Współpraca Policji z innymi służbami, to nie tylko wspólne akcje ratunkowe czy interwencyjne. Taki dzień jak dziś, to okazja nie tylko do zabawy, ale również możliwość przeprowadzenia działań profilaktycznych. Specjalnie na tę okazję, przyjaciele ze Straży Miejskiej przygotowali dla dzieci rebusy, krzyżówki i kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pokazywali też jak udzielić pierwszej pomocy. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z fotoradaru.

Te dzieci, które marzą o tym, by zostać strażakami, mogły dziś choć w części spełnić marzenia i zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego oraz zobaczyć jak wygląda sprzęt, jakim posługują się strażacy. Prawdziwą atrakcją była możliwość polania koleżanek i kolegów wodą z węża strażackiego.

Swoje motory zaprezentowali dzieciom nie tylko policjanci z ruchu drogowego, ale także zaprzyjaźnieni motocykliści z Klubu Motocyklowego Right Riders Warszawa.

Zawody sportowe zorganizowane na szkolnym boisku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy brali w nich udział, otrzymali od Komendanta Głównego Policji oraz Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Mokotów Piotra Boresowicza medale. Nadinspektor Marek Działoszyński również otrzymał od dzieci nagrodę - puchar. To wyraz wdzięczności nie tylko za zorganizowanie dla nich tych wszystkich atrakcji, ale także za jego codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa - również tych najmłodszych.

pt

Powrót na górę strony