Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali sprawcę napadu na sklep

Data publikacji 25.05.2014

Dzięki natychmiastowej interwencji, kętrzyńscy policjanci złapali mężczyznę, który wraz ze wspólnikiem obrabował sklep na terenie Kętrzyna. Sprawcy przewrócili ekspedientkę na ziemię. Przykładając kobiecie nóż do szyi, zażądali od niej wydania pieniędzy. Teraz grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał telefoniczną informację o napadzie, do którego doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do sklepu, w którym nie było klientów,  weszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie jeden ze sprawców zaatakował ekspedientkę.  Mężczyzna przewrócił kobietę na ziemię, przyłożył nóż do szyi  i zażądał wydania pieniędzy. W tym czasie drugi z napastników próbował otworzyć kasę fiskalną. Sprawcy ukradli pieniądze z utargu, łącznie około 1200 zł. Kobieta, nie tracąc zimnej krwi, zaczęła krzyczeć i wtedy mężczyźni uciekli ze sklepu.

Pokrzywdzona opisała funkcjonariuszom wygląd sprawców rozboju. Policjanci sprawdzili teren w poblizu miejsca zdarzenia. Już po kilkunastu minutach  zauważyli  młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Tomasz J.  trafił do policyjnego aresztu. Drugi ze sprawców nadal jest poszukiwany. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/mb)

Powrót na górę strony