Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość pseudokibiców

Data publikacji 26.05.2014

Policjanci z CBŚ i z komisariatu V w Krakowie po raz kolejny uderzyli w przestępczość krakowskich pseudokibiców. Zabezpieczono prawie 4,5 kg suszu marihuany oraz 100 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Zatrzymano też mężczyznę, który usłyszał zarzut m.in. wytwarzania znacznych ilości środków odurzających.

Systematyczne rozpracowywanie środowisk krakowskich pseudokibiców to m.in. zwalczanie procederu narkotykowego, z którym mają związek  osoby powiązane z tym środowiskiem.  Policjanci po raz kolejny dotarli do miejsca, gdzie uprawiane były konopie indyjskie – przechwycili prawie 4,5 kg przetworzonego już i przygotowanego do obrotu suszu marihuany oraz aparaturę służącą do prowadzenia uprawy. Podczas prowadzonych przeszukań policjanci odnaleźli również 100 kg nielegalnej krajanki tytoniowej, a także amunicję. Wartość zabezpieczonego narkotyku oszacowano na 110 tys.  złotych, natomiast wartość nielegalnego wyrobu  tytoniowego to około 70 tys. złotych.

Plantacja prowadzona była w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu w  piwnicy należącej do mężczyzny powiązanego ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.  Został on zatrzymany – przedstawiono mu zarzuty m.in. wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Rozliczony zostanie  także z przestępstw skarbowych związanych z posiadaniem nielegalnej krajanki tytoniowej.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę na trzy miesiące.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze.

(KWP w Krakowie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.72 MB)

Powrót na górę strony