Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu

Data publikacji 26.05.2014

Wielkopolscy policjanci działając wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu ujawnili przetwórnię tytoniu. W wynajętym magazynie zabezpieczyli w sumie ponad 1 tonę suszu roślinnego i już przygotowanego tytoniu. Zatrzymanemu na miejscu mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat więzienia.

W czwartek 22 maja na terenie gminy Kórnik policyjni śledczy i celnicy weszli do jednego z magazynów. Jak się okazało, znajdowała się tam nielegalna fabryka tytoniu. To kolejna już wspólna akcja Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu i I Grupy Mobilnej Izby Celnej w Poznaniu. W magazynie znajdowało się 940 kg suszu roślinnego oraz 171 przygotowanego już tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również urządzenia do suszenia i mielenia liści oraz chemikalia. Wstępnie wysokość uszczerbku Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na ponad 0,5 miliona złotych.

Na miejscu zatrzymano 30-letniego mężczyznę. Jak sie okazało, to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Policyjni śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty na podstawie kodeksu karnego skarbowego. Za paserstwo artykułów akcyzowych podejrzanemu grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna, która może przekroczyć nawet 16 mln złotych.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony