Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 26.05.2014

Za posiadanie środków odurzających, a także za ich wprowadzanie do obiegu odpowiedzą odpowiednio 30 -letni Marcin K. oraz o rok młodszy Mariusz K. zatrzymani przez elbląskich kryminalnych. W mieszkaniu należącym do jednego z nich funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość amfetaminy, marihuany oraz pieniędzy, które pochodziły ze sprzedaży narkotyków. Zatrzymanym za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za handel nimi do lat 10.

Kilkaset gram amfetaminy i marihuany zabezpieczyli kryminalni podczas zatrzymania mężczyzn podejrzanych o nielegalną działalność związaną z rozprowadzaniem narkotyków. W jednym z mieszkań w Elblągu policjanci zatrzymali 30-letniego Marcina K. W mieszkaniu znajdowały się także narkotyki. Były to amfetamina oraz marihuana. Razem z nimi zapakowana była niewielka elektroniczna waga służąca do porcjowania środków odurzających oraz pieniądze. Policjanci zatrzymali także 29-letniego Mariusza K. – to jemu zarzuca się handel narkotykami.

Obaj zatrzymani zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. 30-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Za ten czyn może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. 29-latek odpowie natomiast za handel narkotykami. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Policji i prokuratury aresztował go na 3 miesiące.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony