Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany samochodowy złodziej

Data publikacji 26.05.2014

Koszalińscy policjanci zatrzymali 23-latka z okolic Trójmiasta, który jest podejrzany o kradzieże samochodów. Mężczyzna pod koniec zeszłego tygodnia usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatniego miesiąca kryminalni z koszalińskiej komendy przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących utraty samochodów. Sprawca wybierał tylko volkswageny ze starszych roczników. Pracujący nad sprawą policjanci ustali, że auta giną w czasie dnia, w godzinach pracy ich właścicieli.

Kilka dni temu patrol ruchu drogowego zatrzymywał do kontroli pojazdy poruszające się drogą krajowa nr 6 w kierunku Sławna. Jednym z nich był  stary model volkswagena. Okazało się, że kierowcą auta był właśnie poszukiwany przez mundurowych mężczyzna.

Na początku 23-latek próbował wprowadzić policjantów w błąd i podawał dane swojego znajomego. Policjanci szybko ustalili prawdziwą tożsamość mężczyzny i potwierdzili, że prowadzony przez niego samochód zginął kilka godzin wcześniej z jednego z koszalińskich parkingów.

Kryminalni, wyjaśniając okoliczności kradzieży pojazdów, ustalili, że 23-latek zabierał samochody, demontował je na części, a następnie sprzedawał na skupie złomu. Przestępstw dokonywał celowo w godzinach południowych, mając świadomość, że zdąży nim wyjechać daleko poza Koszalin zanim właściciel dotrze do domu z pracy,  zauważy brak pojazdu i powiadomi policję. Przy zatrzymanym mężczyźnie mundurowi ujawnili też plik kluczy do aut wspomnianej marki. Służyły mu one do otwierania i odpalania samochodów.

Policjanci z wydziału kryminalnego koszalińskiej komendy przedstawili 23-latkowi zarzuty kradzieży 9 samochodów. Mężczyzna odpowie też za kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi i fałszowania dowodów w celu  skierowanie przeciwko innej osobie ścigania o przestępstwo.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony