Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie zgromadzenia Legii Warszawa

Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali wczorajszy mecz Legii Warszawa i Ruch Chorzów, który odbył się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, a także zgromadzenie, w trakcie którego kibice i piłkarze świętowali mistrzostwo Polski. W trakcie prowadzonych działań zatrzymano 17 osób, w tym 13 za przestępstwa - m.in. osoby podejrzane o udział w bójce, uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Nałożono 444 mandaty karne, do sądu skierowano 5 wniosków o ukaranie.

Kibice z wielką radością uczcili zwycięstwo swojej drużyny. Piłkarze Legii Warszawa, po raz kolejny zdobywając tytuł Mistrza Polski, dali swoim fanom powód do świętowania. Po meczu rozpoczął się przemarsz kibiców ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej na Plac Zamkowy. W trakcie przemarszu używano petard hukowych i rac świetlnych.

Wśród wielu tysięcy osób, które przyszły na mecz, a później udały się na Stare Miasto, znaleźli się kibice, wobec których niezbędne było podjęcie interwencji. Działania policji podyktowane były m.in.  koniecznością przywrócenia porządku publicznego na Placu Zamkowym, w momencie gdy przeważająca większość uczestników zgromadzenia udała się z powrotem w kierunku stadionu Legii. Szybka i skuteczna reakcja funkcjonariuszy umożliwiła pracę służbom miejskim, które zajęły się porządkowaniem tego miejsca.

Policjanci pilnujący porządku publicznego nałożyli 444 mandaty karne, miedzy innymi za zaśmiecanie w miejscu publicznym, używanie nieprzyzwoitych słów, zakłócanie ładu i porządku publicznego. W pięciu przypadkach funkcjonariusze skierowali sprawy do sądów z wnioskiem o ukaranie, w związku ze złamaniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Policjanci zabezpieczający zgromadzenie publiczne zatrzymali 17 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, między innymi za udział w bójce, uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Niemal wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Działania policji nie ograniczały się wyłącznie do centrum miasta. Policjanci monitorowali trasy rozejścia się kibiców, podejmując interwencje tam, gdzie dochodziło do naruszenia prawa i natychmiast reagując na wszystkie zgłoszenia od mieszkańców stolicy.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony