Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną oleju silnikowego

Data publikacji 27.05.2014

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z mikołowskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zlikwidowali nielegalną linię do produkcji oleju silnikowego i opakowań z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Śledczy zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, zabezpieczyli urządzenia i blisko pół tysiąca podrobionych butelek. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami bliźniaczego wydziału z mikołowskiej komendy, namierzyli nielegalną rozlewnię oraz linię produkcyjną fałszywych butelek oleju silnikowego. Śledczy zabezpieczyli urządzenia i matryce do tłoczenia butelek oraz blisko pół tysiąca gotowych opakowań, oznaczonych znakami zastrzeżonymi jednego ze znanych producentów.

W sprawie tej zatrzymano 36-letniego mieszkańca Mikołowa i 51-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, którzy wytwarzali nielegalne butelki oraz napełniali je olejem niewiadomego pochodzenia. Następnie trefny towar trafiał na rynek. Mężczyźni z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony