Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie na meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin

Data publikacji 27.05.2014

Policjanci z Poznania, przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji z Legnicy, 24 maja br. zabezpieczali mecz piłkarski pomiędzy Lechem Poznań i Pogonią Szczecin. Na trybunach zasiadło ponad 25 tys. kibiców, w tym ponad 1000 sympatyków ze Szczecina. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Policjanci z Poznania 24 maja br. zabezpieczali spotkanie piłkarskie pomiędzy Lechem Poznań i Pogonią Szczecin na stadionie przy ul. Bułgarskiej. W policyjnych działaniach brali udział funkcjonariusze Oddziałów Prewencji z Poznania i Legnicy. Wspierały ich Grupy Realizacyjne z terenu całego województwa. W pracę zaangażowane były również służby kryminalne i dochodzeniowo-śledcze. Mecz obejrzało ponad 25 tys. osób, z czego ponad 1000 przyjechało pociągiem specjalnym ze Szczecina.

Kibice drużyny gości w zwartej grupie przeszli na stadion i z powrotem na dworzec PKP, pokonując ponad 10 kilometrów ulicami Poznania. Ich przemarsz był zabezpieczany przez policjantów Oddziałów Prewencji, Oddziału Konnego oraz Zespołu Antykonfliktowego. Policjanci Ruchu Drogowego dbali o płynność ruchu na skrzyżowaniach.

W całej operacji brało udział 649 policjantów. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony