Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzieli za łamanie przepisów na drodze

Data publikacji 27.05.2014

Niezastosowanie się do zakazu wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej i zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu, to wykroczenia, które między innymi zostały zarejestrowane przez świadków i dostarczone krapkowickiej drogówce. Dzięki ich reakcji policjanci ustalili i pociągnęli do odpowiedzialności nierozsądnych kierowców.

Do policjantów z Krapkowic trafiły kolejne nagrania kierowców z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi. Z nadesłanych filmów wynika, że w dwóch pierwszych przypadkach kierowcy nie dostosowali się do zakazu wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej. Policjanci zajmujący się tymi wykroczeniami ustalili już kierowców.

Kierująca  mitsubishi została ukarana 200 złotowym mandatem, a jej konto wzrosło o 5 punktów. Na drugim z nagrań widać jak kierująca audi oprócz wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej, zignorowała też zakaz wjazdu. 40-letnia mieszkanka powiatu krapkowickiego została ukarana 300 złotowym mandatem i 10 punktami.

Również dzięki reakcji świadków konsekwencje swojego zachowania na drodze poniosła 52-latka, która volkswagenem wyprzedzała w rejonie skrzyżowania. Za tak niebezpieczny manewr została ukarana 500 złotowym mandatem i 5 punktami.

Dzięki reakcji świadków nierozsądni kierowcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Na szczęście w tych przypadkach nikomu nic się nie stało. Pamiętajmy jednak, że każde niezgodne z przepisami zachowanie na drodze może być zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

(KWP w Opolu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.51 MB)

Powrót na górę strony