Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki niemu 65-latka żyje

Data publikacji 27.05.2014

Asp. szt. Andrzej Sałaga, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, dzięki właściwej reakcji i nawiązaniu współpracy z innymi służbami przyczynił się do tego, że 65-latka żyje. Nieprzytomna kobieta została przewieziona do szpitala.

Wczoraj o godzinie 19.45  oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki woj. mazowieckiego, że od dwóch dni nie może ona nawiązać kontaktu ze swoją 65-letnia siostrą z Węgorzewa, która choruje na cukrzycę. Zgłaszająca dodała, że znajomi, którzy odwiedzają systematycznie jej siostrę, nie widzieli wymienionej już 2 dni.

Oficer dyżurny pod wskazany adres wysłał jeden patrol, drugiemu zlecił sprawdzenie szpitali. Gdy nikt nie otwierał drzwi od mieszkania, asp. szt. Andrzej Sałaga powiadomił straż pożarną. Funkcjonariusze wspólnie podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Okazało się, że w przedpokoju leży nieprzytomna kobieta. Oficer dyżurny wezwał karetkę pogotowia. W międzyczasie strażacy dostarczali kobiecie tlen. 65-latka została przewieziona do szpitala.  

Asp. szt. Andrzej Sałaga jest oficerem dyżurnym Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. W Policji pracuje 20 lat. Zaczynał jako policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Od 14 lat pełni służbę dyżurnego na stanowisku kierowania.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony