Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za narkotyki – policjanci przejęli prawie 1,5 kg marihuany

Data publikacji 27.05.2014

Policjanci z Wrocławia zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany i ponad tysiąc porcji LSD. Ponadto ujawnili profesjonalną plantację i prawie 30 krzewów marihuany. Narkotyki ukryte były w dwóch wynajmowanych mieszkaniach. Sąd już tymczasowo aresztował zatrzymane osoby.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali 22-letnią kobietę oraz 25-letniego mężczyznę, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Następnie, w dwóch wynajmowanych mieszkaniach na terenie Wrocławia, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany, 1050 porcji LSD, pochodną amfetaminy oraz extasy. Ponadto ujawniono profesjonalną plantację marihuany i blisko 30 krzewów konopi, urządzenia do naświetlania i wentylowania.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 80 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli także blisko 17 tysięcy złotych i 1050 euro.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wydanie przez sąd w stosunku do zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi nawet do 12 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony