Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi stażem, mocni wiedzą

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy odwiedził toruńską komendę. Spotkał się z policjantami służby przygotowawczej oraz wręczył nagrody wyróżniającym się funkcjonariuszom.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy  insp. Krzysztof Zgłobicki odwiedził toruńską komendę. Spotkał się z policjantami służby przygotowawczej. Podczas rozmowy z młodymi funkcjonariuszami szef kujawsko-pomorskiej Policji dzielił się doświadczeniem i udzielał wskazówek przydatnych w codziennej służbie.

W spotkaniu tym uczestniczyli także przedstawiciele służb kadrowych, kontrolnych i psychologów. Funkcjonariusze wyjaśniali młodszym stażem policjantom zawiłości systemu opiniowania, przenoszenia do innych jednostek , czy mianowania do służby stałej. Omówiono także  kwestie odpowiedzialności dyscyplinarnej i konsekwencji popełniania przestępstw o charakterze korupcyjnym przez funkcjonariuszy publicznych. Psycholog wskazywała możliwie sposoby odreagowania stresu związanego z pracą, czy możliwości uzyskania pomocy i wsparcia ze strony policyjnych psychologów. Funkcjonariusze relacjonowali Komendantowi jak przebiega ich służba, jakim wyzwaniom muszą sprostać podczas wykonywania swoich obowiązków.

Spotkanie było także doskonałą okazją do wręczenia dwóm policjantom z Torunia nagród za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. Wyróżnieni funkcjonariusze to dwaj dyżurni z Komendy Miejskiej Policji. Komendant docenił ich zaangażowanie w zatrzymanie na gorącym uczynku trzech 16-latków, którzy dopuścili się dwóch napadów na stacje benzynowe.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony