Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I Turniej Służb Mundurowych o Puchar Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego

Wielkopolscy policjanci i żołnierze bazy lotniczej w Krzesinach rywalizowali w zmaganiach sportowych w ramach I Turnieju Służb Mundurowych o Puchar Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Mundurowi zmierzyli się na boisku piłkarskim, na basenie oraz przerzucając piłkę ponad siatką. Padł remis z lekkim wskazaniem na Policję.

Wśród gości byli Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Roman Kuster i jego zastępca mł. insp. Wojciech Kawa oraz naczelnicy KWP i komendanci KP w Poznaniu. Wojsko reprezentowali Dowódca 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny płk dypl. pil. Jacek Pszczoła, jego zastępca płk. Wojciech Satkowski, Dowódca Grupy Działań Lotniczych ppłk Rafał Zadencki oraz ppor. Krzysztof Kuptel, który odpowiadał za organizację spotkania.

Zawodnicy zmierzyli się w meczach piłki nożnej oraz siatkówki, a także w 3 konkurencjach  pływackich. Bazę lotniczą reprezentowały dwie drużyny: zespół pilotów i zespół personelu naziemnego. Dodatkowo gościnnie w szranki piłkarskie stanęła drużyna Grupy Akrobatycznej Żelazny.

Wszystkie drużyny oraz poszczególni jej zawodnicy prezentowali wysoki poziom. Zarówno w konkurencjach drużynowych, jak i indywidualnych, wykazali się ogromnym hartem ducha i wolą walki.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się spotkanie w ramach dni techniki. Policjanci mogli zwiedzić 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, zajrzeć do wnętrza samolotu F-16 czy zasiąść za sterami symulatora lotów. Było to pierwsze takie spotkanie. Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach gratulujemy!

Wyniki współzawodnictwa ►

Powrót na górę strony