Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na nielegalnym procederze zarobili blisko 1,5 mln zł

Data publikacji 27.05.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Lublina zatrzymali 10 osób podejrzanych o wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych i uzyskiwanie kredytów bankowych na podstawie fałszywych oświadczeń. Jak ustalili śledczy, członkowie grupy uzyskali w ten sposób łącznie blisko 1,5 mln zł. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie od 2010 roku. Zostało wszczęte na podstawie materiałów operacyjnych policjantów z KPP w Lubartowie.

Jak wynika z ustaleń prokuratury i policjantów, członkowie grupy pozorowali kolizje, w których uczestniczył co najmniej jeden samochód znacznej wartości. Pozorowane zdarzenie drogowe polegało na podstawieniu w ustalone miejsce już uszkodzonych pojazdów, które miały brać udział w umówionym zdarzeniu drogowym. Sprawcy uzyskiwali również w nielegalny sposób kredyty bankowe. W tym celu posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o dochodach. Łącznie podejrzani, jak wynika z szacunków, uzyskali od towarzystw ubezpieczeniowych i banków blisko 1,5 mln złotych.

W efekcie wspólnych działań policjantów PG KWP z Lublina, KPP w Lubartowie oraz żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie do sprawy zatrzymano wczoraj 10 osób w wieku od 24 do 48 lat. Wszyscy są mieszkańcami woj. lubelskiego. Sześć osób zostało doprowadzonych do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty. Pozostałe cztery osoby dziś trafią przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli części samochodowe, dokumenty ubezpieczeniowe, telefony komórkowe i karty SIM. Tymczasowo również zajęli mienie w łącznej kwocie ponad 80 tys. zł.

Zatrzymanym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony