Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dzieciom

Data publikacji 30.05.2014

Z okazji Dnia Dziecka policjanci w całym kraju przygotowali dla dzieci wiele niespodzianek. Pokazy sprzętu policyjnego, tresury psów służbowych, rozmowy z policjantami o szczegółach ich codziennej służby, liczne konkursy z nagrodami, pamiątkowe zdjęcia - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na najmłodszych.

Jak co roku policjanci brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas zorganizowanych z tej okazji imprez odbyły się pokazy policyjnego sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Spotkania z dziećmi były też dobrą okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie.

Policjanci ruchu drogowego uczyli najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, zademonstrowali też sprzęt, przy użyciu którego na co dzień patrolują ulice. Dzieci mogły nie tylko dotknąć, ale również wsiąść do policyjnych radiowozów i motocykli. Policjanci rozdali dzieciom odblaski.

Na policyjnych stanowiskach można było między innymi oznakować swój rower. Przedstawiciele laboratoriów kryminalistycznych pokazywali jak policjanci ujawniają i zabezpieczają ślady linii papilarnych palców i dłoni.

Dzieci w dniu swojego święta mogły obejrzeć policyjne śmigłowce, porozmawiać z pilotami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy imprez mieli okazję zobaczyć pokazy tresury psów policyjnych. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali jak należy się zachować w razie kontaktu z niebezpiecznym czworonogiem.

KGP

Kalendarz policyjny na 2014 r. ►

Powrót na górę strony