Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania policjantów podlaskiej drogówki

Data publikacji 27.05.2014

Finał wojewódzki XXVII edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2014” zakończony. Startowali w nim policjanci z całego Podlasia oraz inspektorzy transportu drogowego. Już pojutrze ogłoszenie wyników. Finał ogólnopolski odbędzie się w czerwcu w Trójmieście.

Dzisiaj w Białymstoku odbył się finał wojewódzki XXVII edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2014”. W tegorocznych zmaganiach wystartowało 15 najlepszych policjantów drogówki wyłonionych ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych oraz 10 funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. W ramach konkursu zmierzyli się oni w czterech konkurencjach. Pierwszą był test wiedzy, w którym mundurowi musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów dotyczących ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych. Kolejne dwie to jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem na specjalnie przygotowanych torach. Ostatnim etapem było kierowanie ruchem na jednym z większych białostockich skrzyżowań.

Wyniki konkursu poznamy już w czwartek. Dwóch najlepszych policjantów reprezentować będzie województwo podlaskie w finale ogólnokrajowym konkursu, który odbędzie się pod koniec czerwca w Trójmieście.

(KWP w Białymstoku / mj)

Film Zmagania policjantów podlaskiej drogówki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zmagania policjantów podlaskiej drogówki (format flv - rozmiar 10.13 MB)

Film Zmagania policjantów podlaskiej drogówki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zmagania policjantów podlaskiej drogówki (format flv - rozmiar 8.68 MB)

Film Zmagania policjantów podlaskiej drogówki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zmagania policjantów podlaskiej drogówki (format flv - rozmiar 14.63 MB)

Powrót na górę strony