Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanemu udowodniono wprowadzenie do obrotu 3 tys. porcji amfetaminy

Data publikacji 29.05.2014

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze udowodnili mu wprowadzenie do obrotu 3 tys. porcji amfetaminy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej w Wałbrzychu na trop dilera wpadli dzięki pracy operacyjnej. Zanim doszło do jego zatrzymania funkcjonariusze przez dłuższy czas zbierali informacje i obserwowali mężczyznę. Po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych weszli  do jego mieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci w piwnicy ujawnili i zabezpieczyli 92 tabletki ekstazy i marihuanę. Jak się ustalono, 29-latek również handlował narkotykami. Zdążył wprowadzić do obrotu 3 tys. porcji amfetaminy. Nielegalny proceder służył mu jako źródło utrzymania.

Na wniosek policji został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Usłyszał zarzuty posiadania i handlowania środkami odurzającymi wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP ww Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony