Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Policjant Ruchu Drogowego 2014” - eliminacje dolnośląskie

Data publikacji 29.05.2014

Finał wojewódzki XXVII ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2014” został rozstrzygnięty. Do rywalizacji stanęło 26 uczestników z Dolnego Śląska. Policjanci walczyli o tytuł najlepszego jeżdżąc motorem i samochodem służbowym, kierując ruchem na skrzyżowaniu, a także odpowiadając na pytania zawarte w teście wiedzy.

27 i 28 maja 2014 roku policjanci reprezentujący poszczególne komendy województwa dolnośląskiego rywalizowali w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2014”. Turniej miał na celu m.in. sprawdzenie wiedzy i umiejętności policjantów, a także ich sprawności w prowadzeniu pojazdów służbowych. 26 funkcjonariuszy ruchu drogowego zmagało się o miano najlepszego.

W pierwszym dniu eliminacji policjanci rozwiązywali test wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach, a także ze znajomości zagadnień związanych z udzielaniem pomocy ofiarom wypadków. Ponadto funkcjonariusze strzelali z broni służbowej oraz kierowali ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

W drugim dniu eliminacji mundurowi musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w jeździe motocyklem oraz samochodem służbowym.

Eliminacje wojewódzkie zakończyły się następującymi wynikami:
I miejsce – aspirant Rafał Kotyś z KMP w Legnicy,
II miejsce – aspirant Sławomir Podbucki z KPP w Lubinie,
III miejsce – aspirant Marek Łazowski z KMP we Wrocławiu.

Policjanci otrzymali puchary i nagrody finansowe z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Artura Falkowskiego.

W finale krajowym dolnośląską komendę będą reprezentować: asp. Rafał Kotyś i asp. Sławomir Podbucki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w finale.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film „Policjant Ruchu Drogowego 2014” - eliminacje dolnośląskie

Pobierz plik „Policjant Ruchu Drogowego 2014” - eliminacje dolnośląskie (format mp4 - rozmiar 25.68 MB)

Powrót na górę strony