Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego napadu na 78-latkę zatrzymani

Data publikacji 29.05.2014

Zaledwie dwie godziny zajęło częstochowskim policjantom ustalenie sprawców brutalnego napadu na 78-letnią częstochowiankę. Śledczy zatrzymali dwóch braci, którzy podając się za listonosza weszli do domu starszej kobiety, gdzie po groźbach przypalenia żelazkiem skradli jej około 130 tysięcy złotych i biżuterię. Wczoraj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. W więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

W poniedziałek 26 maja o 9.00 do jednego z domów w częstochowskiej dzielnicy Lisiniec zapukał mężczyzna podający się za listonosza. Gdy 78-letnia właścicielka domu otworzyła drzwi, sprawca oraz jego wspólnik wtargnęli do środka. Tam skrępowali taśmą ręce i nogi kobiety, żądając wydania pieniędzy. Jeden z nich zagroził, że przypalą staruszkę gorącym żelazkiem, gdy nie powie im, gdzie trzyma pieniądze. Groźby i brutalne zachowanie sprawców skłoniły kobietę do pokazania miejsca, gdzie trzyma oszczędności i biżuterię. Sprawcy skradli około 130 tysięcy złotych oraz kosztowności. Przed ucieczką zagrozili śmiercią częstochowiance, gdy zgłosi to policji.

Powiadomieni śledczy z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu szybko ustalili napastników. Mężczyźni zostali zatrzymani zaledwie dwie godziny po napadzie. Przy sprawcach i w ich miejscu pracy, mundurowi znaleźli skradzioną biżuterię oraz pieniądze.

24-letni Bartłomiej D. i jego 31-letni brat Jakub D. usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat. Wczoraj, decyzją częstochowskiego sądu, sprawcy napadu zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Sprawcy brutalnego napadu na 78-latkę zatrzymani

Pobierz plik Sprawcy brutalnego napadu na 78-latkę zatrzymani (format mp4 - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony