Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczni w poszukiwaniach zaginionego

Data publikacji 29.05.2014

Ponad dobę trwały poszukiwania 76-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Mężczyzna został znaleziony na terenie miejscowości Małuszów. W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci, strażacy, strażnicy leśni.

We wtorek (28.05) dyżurny KPP w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z miejsca zamieszkania około godz. 5.00 i nikt nie wie, gdzie się udał i gdzie przebywa. Ponadto ustalono, że jego stan zdrowia nie pozwalał na dłuższe przebywanie poza domem.

Tego typu zgłoszenie stanowi priorytet  i dlatego też sulęcińscy policjanci natychmiast po uzyskaniu informacji rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Funkcjonariusze KPP w Sulęcinie z wydziału prewencji, służby kryminalnej oraz przewodnik z psem tropiącym rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Przeprowadzono szereg ustaleń wśród mieszkańców Turska i pobliskich miejscowości. Sprawdzono kontakty rodzinne. Rozważano możliwość  wyjazdu autobusem, dlatego też rozpytano kierowców autobusów szkolnych i liniowych.

Do blisko 50 policjantów zaangażowanych w poszukiwania dołączyło również 23 strażaków zawodowych i ochotniczych oraz dwóch strażników leśnych znających bardzo dobrze pobliski teren. Działania zaczęto prowadzić przy użyciu kamery termowizyjnej. Rozdano komunikaty z rysopisem zaangażowanym w akcję. W tego typu zdarzeniach najważniejszą rzeczą jest dobra organizacja i wykorzystanie innych specjalistycznych formacji. Dlatego też w środę, z  inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie, do działań zaangażowana została Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP z Poznania. 10  funkcjonariuszy z trzema psami wyszkolonymi do poszukiwań osób dołączyło do akcji poszukiwawczej.

W środę (28.05) około godziny 17.00 na terenie żwirowni w Małuszowie pies wraz z przewodnikiem z grupy ratownictwa specjalistycznego OSP z Poznania odnaleźli zaginionego mężczyznę. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia - lekarz po badaniu określił stan 76-latka jako dobry. Poszukiwany był zmęczony, jednak nie wymagał pomocy lekarskiej. Tłumaczył, że poszedł na spacer i zabłądził. Mężczyzna został  odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany opiekunom.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony