Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Policji w rejonie wału przeciwpowodziowego na Dunajcu

Data publikacji 29.05.2014

Sądeccy policjanci działają prewencyjnie na terenach zagrożonych powodziami – zabezpieczają miejsca szczególnie narażone na zalanie wodą z wezbranej rzeki, informują mieszkańców o tym, gdzie mogą znaleźć schronienie, gdyby konieczna była ewakuacja.

W związku z niepokojącymi prognozami meteorologicznymi, które pojawiły się w miniony wtorek, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Marek Rudnik wskazał swoim podwładnym konkretne zadania do realizacji. Na zagrożonym odcinku wału w dzielnicy Tłoki całodobową służbę pełnią do odwołania policjanci i strażnicy miejscy. Funkcjonariusze dbają między innymi o to, by nikt nie przebywał w tym rejonie z uwagi na grożące niebezpieczeństwo. We wtorek ponad dwudziestu policjantów poinformowało 80 rodzin zamieszkujących zagrożone tereny o właściwych sposobach postępowania podczas powodzi, jak również miejscach, w których mogą znaleźć schronienie na wypadek ewakuacji. Dodatkowo w Komendzie Miejskiej Policji od 27 maja br. nieprzerwanie funkcjonuje sztab kryzysowy.

W działania sądeckich policjantów zaangażowali się również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy wczoraj ponownie przeprowadzili rekonesans zagrożonego powodzią terenu. Przygotowali również łodzie płaskodenne, przeznaczone do ewakuacji ludności z miejsc zagrożonych, jak i do zabezpieczenia pozostawionego w takich miejscach mienia.

Policjanci za pomocą specjalistycznego sprzętu w godzinach wieczornych i nocnych oświetlają rejon wału, gdzie cały czas prowadzone są prace naprawcze.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony