Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie na torze Poznań

Data publikacji 29.05.2014

Na torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski trwają ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Główną Policji. Pod okiem instruktorów swoje kwalifikacje podnosi 50 policjantów i policjantek z całej Polski, którzy na co dzień pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach. Nabyte umiejętności pozwolą im bezpiecznie ścigać piratów drogowych.

Komenda Główna Policji w dniach 29-30 maja zorganizowała na torze Poznań szkolenie dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach. To oni ścigają nieodpowiedzialnych kierowców rejestrując ich „wyczyny” za pomocą zainstalowanych w autach kamer. To ciekawa, ale bardzo niebezpieczna forma pełnienia służby. Policjantki i policjanci ścigając piratów drogowych sami ryzykują życie i zdrowie.

Codzienna jazda samochodem czy nawet oznakowanym radiowozem różni się od tej radiowozem nieoznakowanym. Dlatego tak ważne są szkolenia. Nieustanne podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne, by bezpiecznie i skutecznie ścigać łamiących na drodze prawo.

W trakcie dwudniowego szkolenia uczestnicy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski przypomną sobie i pogłębią wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim w warunkach kontrolowanych sprawdzą ją w praktyce. Tor Poznań daje ku temu doskonałe warunki. Tomasz Płaczek – rajdowy i wyścigowy mistrz Polski wskazywał na właściwą pozycję za kierownicą i jej wpływ na prowadzenie pojazdu, pokazał ćwiczenia usprawniające pracę rąk, podpowiadał jak dynamicznie pokonywać zakręty, jak hamować w zakręcie czy też jak jeździć na śliskiej nawierzchni. Policjanci jeździli radiowozami, którymi na co dzień pełnią służbę. Dzięki temu będą lepiej „czuli” auto, swoje narzędzie pracy.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony