Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ rozbiło sanocką grupę przestępczą

Data publikacji 30.05.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą działającą na Podkarpaciu. Tym razem w trakcie dwóch etapów policyjnej operacji zatrzymali 14 osób, zktórych 9 tymczasowo aresztowano. Grupa przestępcza zajmowała się przemytem z innych państw UE i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, głównie na terenie Rzeszowa, powiatu sanockiego i bieszczadzkiego.

W połowie marca policjanci CBŚ przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzonej w przemytników i handlarzy narkotyków. Zatrzymali wówczas trzy osoby podejrzane o przemyt narkotyków do Polski, w tym dwóch kurierów jadących autobusem kursowym z Holandii. Zatrzymania kurierów dokonano w Rzeszowie, ujawniając przy nich walizkę z narkotykami. Działania te doprowadziły do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków na teren Podkarpacia. Z ustaleń śledztwa wynika, że kurierzy wykonali 5 takich kursów.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce w tym tygodniu na terenie Rzeszowa i Sanoka. Kilkudziesięciu policjantów CBŚ wspólnie z policjantami garnizonu podkarpackiego, funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celnej z Przemyśla i Rzeszowa, wspierani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zatrzymali 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Podczas tych dwóch etapów operacji policjanci ujawnili i zneutralizowali dwie domowe uprawy konopi indyjskich, zabezpieczyli łącznie około 3,3 kg marihuany, 0,3 kg amfetaminy i około 70 gramów MDMA. Łączna wartość czarnorynkowa tych narkotyków wynosi 160 tys. złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 19 do 29 lat. Wobec 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec 5 pozostałych zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony