Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie m.in. za podrabianie środków czystości

Wadowiccy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który oferował do sprzedaży na portalach aukcyjnych podrobione środki czystości znanych światowych marek. Jak ustalono, mężczyzna sam produkował detergenty, które później wystawiał w Internecie jako autentyczne. Podczas przeszukań policjanci natrafili także na różnego rodzaju podrobioną odzież sportową, którą mężczyzna handlował w sieci.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych należących do 48-latka policjanci ujawnili miejsce produkcji proszku do prania i opakowania opatrzone logo jednej z wiodących marek. Na miejscu znaleziono też różnego rodzaju substancje chemiczne, a przede wszystkim komponenty do produkcji chemii gospodarczej: proszków, żelów do prania, płynów do płukania.

Zabezpieczono 54 kartony proszku, każdy o wadze 5,6 kg , 72 kartony  z  logo znanych firm oraz kilka tysięcy litrów różnego rodzaju płynów w różnych butelkach. Te zabezpieczone substacje zostały przekazane do badań laboratoryjnych, które wykażą, czy produkty te tylko „czyściły” portfele  nabywców, czy być może były niebezpieczne dla zdrowia.

Policjanci natrafili także na różnego rodzaju odzież sportową , którą mężczyzna także handlował przez Internet. „Firmowe” bluzy, koszulki czy spodenki szybko znajdowały nabywców, bo  sprawca sprzedawał je po bardzo atrakcyjnej cenie. W mieszkaniu zabezpieczono  87 sztuk odzieży sportowej prawdopodobnie z podrobionymi  znakami towarowymi znanych firm odzieżowych.

Mężczyzna zajmował się tym procederem od kilku miesięcy. Policjanci ustalili już kilkanaście pokrzywdzonych osób, ale jak sami przyznają takich osób może być dużo więcej.

48-latek, prowadzący własną działalność gospodarczą, przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozić mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony