Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedzili pacjentów Dziecięcego Szpitala w Lublinie

Data publikacji 30.05.2014

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka podopiecznych Dziecięcego Szpital Klinicznego w Lublinie odwiedzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Lublinie. Mali pacjenci wysłuchali porad funkcjonariuszy jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na dworze i jak poruszać się po drodze, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu. Były konkursy i wspaniałe nagrody. Wiele radości sprawiła dzieciakom policyjna maskotka sierż. Poli oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia na policyjnym motocyklu.

Każdego roku w okresie dnia dziecka małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Antoniego Gębali odwiedzają policjanci. W tym roku nie mogło być inaczej. Policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji KWP oraz z Komendy Miejskiej przygotowali dla maluchów wiele niespodzianek. Mali pacjenci wysłuchali porad funkcjonariuszy jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na dworze i jak poruszać się po drodze by bezpiecznie dotrzeć do szkoły, czy domu. Mówiono również o tym jak należy zachowywać się, by zabawy nad wodą, na letnich obozach i koloniach kojarzyły się wyłącznie z miłymi wspomnieniami. Były oczywiście konkursy, zabawy i wiele wspaniałych nagród. Jedną z nich był rower górski ufundowany przez pracowników kancelarii Prawnej LexCon w Lublinie. Część nagród ufundowało także PGE Dystrybucja w Lublinie.

Dzieciaki mogły także porozmawiać z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej i zobaczyć jak wygląda ich umundurowanie. Wiele radości sprawiła małym pacjentom policyjna maskotka sierż. Poli oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia na policyjnym motocyklu.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Policjanci odwiedzili pacjentów Dziecięcego Szpitala w Lublinie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odwiedzili pacjentów Dziecięcego Szpitala w Lublinie (format flv - rozmiar 21.79 MB)

Powrót na górę strony