Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń

Data publikacji 30.05.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali mieszkańca Wronek, który przechowywał nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna podejrzewany jest o ukrywanie na terenie swojej firmy i w domu w sumie kilkudziesięciu karabinów, pistoletów, pistoletów maszynowych i rewolwerów. Ponadto 53-latek ukrywał prawie 2 tys. sztuk amunicji. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

28 maja br. szamotulscy kryminalni razem z funkcjonariuszami z CBŚ KGP oraz z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego SPAP  KWP w Poznaniu przeszukali pomieszczenia biurowe oraz mieszkalne należące do 53-letniego mieszkańca Wronek. W działaniach uczestniczył też specjalista z zakresu balistyki KWP w Poznaniu.

Sprawa została zrealizowana dzięki ustaleniom szamotulskich kryminalnych. Policjanci dowiedzieli się, że mieszkaniec Wronek może posiadać nielegalną broń palną. Ich podejrzenia były trafione.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli 9 karabinów, 2 pistolety maszynowe, 15 pistoletów oraz 5 rewolwerów. Oprócz broni, policjanci zabezpieczyli również blisko 2 tysiące sztuk amunicji rożnego rodzaju oraz kalibru. Broń ukryta była m.in. w specjalnie spreparowanej szafie pancernej, a także w przygotowanych skrytkach w meblach biurowych.

53-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 29 maja br. prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń (format flv - rozmiar 14.76 MB)

Powrót na górę strony