Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęto blisko kilogram narkotyków

Data publikacji 30.05.2014

Policjanci z CBŚ przy wsparciu kryminalnych z Garwolina zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku porcjowania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 600 gramów marihuany i ponad 300 gramów amfetaminy. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Grozi im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj miała miejsce kolejna realizacja lubelskiego Zarządu CBŚ KGP. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że na terenie ogródków działkowych w Garwolinie mogą być przechowywane znaczne ilości środków odurzających.

Tym razem w ręce funkcjonariuszy z CBŚ wpadło 3 mężczyzn w wieku od 30 do 33 lat. Wszyscy są mieszkańcami Garwolina. Byli kompletnie zaskoczeni wejściem policjantów. Dwaj z nich zostali zatrzymani na dzierżawionej przez siebie działce podczas porcjowania i pakowania narkotyków. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany na sąsiedniej posesji.

Podczas przeszukania terenu ogródków, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 600 gramów marihuany, ponad 300 gramów amfetaminy oraz wagę elektroniczną. W szklarni znajdującej się na posesji policjanci odnaleźli kilka krzaków konopi indyjskich. Policjanci CBŚ podczas prowadzonych czynności wspierani byli przez kryminalnych z KPP w Garwolinie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci jeszcze dziś doprowadzą ich przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Powrót na górę strony