Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny sensei

Złoty medal Mistrzostw Świata Kadetów, złoto i brąz Mistrzostw Europy Juniorów - te i wiele innych tytułów zdobyli podopieczni nadkom. Mariusza Wowry. Policjant od lat jest trenerem II klasy w Ju Jitsu, posiadaczem V Dana w Ju Jitsu oraz II Dana w Wu Shu, posiada także purpurowy pas BJJ i I kyu w Karate. Na co dzień szkoli policjantów, a po pracy prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Nadkomisarz Mariusz Wowra na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku na stanowisku specjalisty z zakresu organizacji służby. Od 14 lat zajmuje się także szkoleniem policjantów z taktyki i techniki interwencji oraz przygotowaniem ich na zawody strzeleckie, judo oraz karate. Wiele zawdzięczają mu również mundurowi, którzy co roku reprezentują komendę na zawodach "Patrol Roku". Sam startował w podobnych zawodach, zajmując wysokie lokaty. Jest twórcą programu profilaktycznego wysoko ocenianego przez władze Rybnika - "Pamietaj, od ciebie zależy jak spędzasz wolny czas". W tym roku na sali gimnastycznej komendy uczył rybniczanki, jak się obronić przed napastnikiem.

Przy tak napiętym grafiku Mariusz znajduje czas na swoją drugą pasję, czyli sztuki walki. Od lat jest trenerem II klasy w Ju Jitsu, posiadaczem V dana w Ju Jitsu oraz II dana w Wu Shu, posiada także purpurowy pas BJJ i I kyu w Krate. Na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Rybnickim klubie JU Jitsu sportowego. Jego dorobek trenerski jest bardzo obszerny, a podopieczni Mariusza zajmują najwyższe lokaty w kraju w Mistrzostwa Polski w Ju Jitsu we wszystkich kategoriach wiekowych: kadet, junior, młodzieżowiec i senior. Zawodnicy są członkami kadry Polski.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony