Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe

Data publikacji 30.05.2014

23 mandaty i 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to efekt akcji policjantów z katowickiej drogówki, którzy wczoraj po raz kolejny nie dopuścili do nielegalnych wieczornych wyścigów w rejonie ulicy Lotnisko.

W czwartkowy wieczór kierowcy podrasowanych samochodów zjechali się w rejon ulicy Lotnisko. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów ulicznych w tym miejscu zachęciła uczestników z pewnością długa prosta. Nie zdają oni sobie jednak sprawy, że wystarczy chwila nieuwagi, by ich nierozsądne zachowanie zakończyło się prawdziwą tragedią. Policjanci z drogówki obstawili radiowozami cały teren. 23 kierujących ukarano mandatami - m.in. za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie bez uprawnień. 11 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny ich aut - m.in. za zbyt przyciemnione szyby. Mundurowi skontrolowali ponadto stan trzeźwości i obowiązkowe wyposażenie samochodów.

Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału oraz świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych - to już przestępstwo.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe (format flv - rozmiar 16.6 MB)

Powrót na górę strony