Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali radomszczańskich wandali

Data publikacji 01.06.2014

Radomszczańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zniszczyli kilkanaście płyt upamiętniających ważne wydarzenia z życia mieszkańców Radomska pochodzenia żydowskiego. Młodzi ludzie odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie mienia.

W dniu 31 maja 2014 roku policjanci Radomska zostali powiadomieni o zniszczeniu kilkunastu ozdobnych płyt, stanowiących części chodnika. Wszystkie płyty posiadały napisy w języku hebrajskim i stanowiły eksponaty muzeum otwartego, utworzonego w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń z życia mieszkańców Radomska pochodzenia żydowskiego.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy zdewastowali płyty i już kilka godzin od zderzenia  w rękach stróżów prawa znalazło się trzech rówieśników w wieku 22 lal. Zatrzymani usłyszą zarzuty zniszczenia mienia.

Sprawcy tłumaczyli, że ich zachowanie było typowym aktem wandalizmu i nie przyświecał im żaden inny cel, jak tylko chęć zniszczenia zamontowanych poprzedniego dnia płyt. Właściciel oszacował wartość strat na blisko 10 tysięcy złotych.

Zatrzymani dotychczas nie mieli konfliktu z prawem. Wandale za swój chuligański wybryk odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódź / kb)

Powrót na górę strony