Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna orkiestra zagrała dla niepełnosprawnych

Data publikacji 01.06.2014

W sobotnie przedpołudnie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrała koncert rozpoczynający XII Piknik Osób Niepełnosprawnych w Warężynie koło Siewierza. Policyjni muzycy zaprezentowali utwory instrumentalne, w tym wspaniałe marsze oraz standardy, które wpisały się już w historię muzyki rozrywkowej. Prowadzący koncert nadkom. Wojciech Lewandowski otrzymał podziękowania adresowane do Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza oraz policyjnej orkiestry.

Orkiestra wystąpiła na zaproszenie Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Mieszkaniowej w Katowicach. Pikniki dla osób niepełnosprawnych są inicjatywą Pani Neli Szlompek, wieloletniej działaczki i członka honorowego PTTK, która postanowiła zrobić też coś dla osób, które ze względu na zdrowotne ograniczenia nie mogą wyjść na górskie szlaki wraz z pieszymi turystami.

Uczestnikami tego szczególnego, corocznego spotkania są osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami. W tym roku zgłosiło się 820 uczestników, na których oprócz koncertu policyjnej orkiestry czekało wiele atrakcji, jak hipo i dogoterapia, różnorodne konkursy, występ zespołu muzycznego z Tarnowskich Gór, czy występy zespołów tanecznych zrzeszających osoby niepełnosprawne.

Przed występem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach Pani Barbara Konieczna - współorganizatorka przedsięwzięcia, opowiedziała o idei pikniku, która ma być trwałą pamięcią o osobach niepełnosprawnych, spędzających często czas w czterech ścianach własnego mieszkania. Do takich własnie osób docierają pracownicy spółdzielni namawiając do wyjścia na zewnątrz i spotkania się z innymi ludźmi, gdyż można być niepełnosprawnym, a jednocześnie aktywnym i uczestniczyć na co dzień w życiu społecznym.

Po zakończeniu koncertu policyjnej orkiestry nadkom. Wojciech Lewandowski odebrał z rąk Pani Neli Szlompek podziękowania adresowane do Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, za dar serca, życzliwość i pomoc w organizacji XII Pikniku Osób Niepełnosprawnych.

(KWP Katowice / kb)

Powrót na górę strony