Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Dniu Dziecka u Premiera

Data publikacji 01.06.2014

Już po raz drugi Premier Donald Tusk zaprosił dzieci wraz z rodzicami do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z tej okazji stworzono "miasteczko" niespodzianek, które czekało na naszych milusińskich. Do wspólnej zabawy włączyło się ponad 30 instytucji rządowych i wystawców, w tym także Policja.

Policja w tym roku przygotowała stanowisko, na którym dzieci mogły zapoznać się z nowoczesnym sprzętem transportowym Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt daktyloskopowania oraz punkt z konkursami, kolorowankami dla dzieci. Wiele osób skorzystało z możliwości samodzielnego wykonania zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Stanowisko przygotowane przez Gabinet Komendanta Głównego Policji odwiedził Pan Premier Donald Tusk oraz wiele innych znanych osobistości ze świata polityki i sportu. Szef Rządu wspólnie z dziećmi korzystał ze specjalnie przygotowanych na tą okazję atrakcji, m.in. z możliwości zrobienia odcisku papilarnego kciuka.

Obecność służb mundurowych została uwieńczona występem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

 

(GKGP)

Powrót na górę strony