Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Legia Warszawa - Lech Poznań

Data publikacji 02.06.2014

Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali wczorajszy mecz Legii Warszawa i Lecha Poznań, który odbył się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Zatrzymano 23 osoby, w tym 14 podejrzewanych o czynną napaść na policjantów i naruszenie ich nietykalności, posiadanie narkotyków, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz używanie środków pirotechnicznych. Policjanci nałożyli 310 mandatów karnych i skierowali do sądu 13 wniosków o ukaranie.

Funkcjonariusze pilnujący wczoraj porządku publicznego nałożyli 310 mandatów karnych oraz skierowali do sądu 13 wniosków o ukaranie, w tym w 6 przypadkach, w związku ze złamaniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Mundurowi zabezpieczający imprezę masową związaną z meczem piłkarskim zatrzymali 14 osób podejrzewanych między innymi o czynną napaść na policjantów i naruszenie ich nietykalności, posiadanie narkotyków, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz używanie środków pirotechnicznych. Niemal wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Działania policji nie ograniczały się wyłącznie do terenu przyległego do stadionu czy też centrum miasta. Policjanci monitorowali wszystkie trasy rozejścia się kibiców i podejmowali interwencje tam, gdzie dochodziło do naruszenia prawa, natychmiast reagując na wszystkie zgłoszenia.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony