Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 12 kg narkotyków

Data publikacji 02.06.2014

Zlikwidowane dwie plantacje konopi, zabezpieczone blisko 12 kg narkotyków i 484 krzewy oraz zatrzymane 3 osoby, to efekt realizacji przeprowadzonej przez wrocławskich policjantów, wymierzonej w przestępczość narkotykową. Wartość zabezpieczonych środków odurzających i sprzętu do prowadzenia plantacji to blisko pół miliona złotych. Wobec dwóch zatrzymanych osób sąd już zastosował tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Podejrzani to dwaj mężczyźni w wieku 30 i 57 lat oraz 56-letnia kobieta, wszyscy są mieszkańcami Wrocławia. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

W wyniku przeprowadzonej realizacji policjanci zlikwidowali dwie plantacje konopi, gdzie zabezpieczono 484 krzewy. Funkcjonariusze przechwycili także łącznie blisko 12 kilogramów gotowego już narkotyku - marihuany.
 
Powyższa realizacja była efektem prowadzonych w tej sprawie przez funkcjonariuszy działań operacyjnych. Jedną z plantacji policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania zatrzymanego 57-latka. Pomieszczenie, gdzie znajdowały się krzewy, wyposażane było m.in. w zaawansowany systemem nawadniania oraz wentylacji. Tam też, oprócz roślin, funkcjonariusze znaleźli dużą ilość marihuany, przygotowanej do porcjowania.
 
Druga zlikwidowana uprawa znajdowała się w mieszkaniu zatrzymanej kobiety. Pomieszczenie, gdzie znajdowała się plantacja, także wyposażone było w specjalistyczny sprzęt, wspomagający rozwój roślin. Oprócz roślin policjanci zabezpieczyli również marihuanę przygotowywaną do sprzedaży. Kolejne miejsce, gdzie funkcjonariusze znaleźli sporą ilość narkotyków, to mieszkanie 30-latka, ostatniego z zatrzymanych podejrzanych.

Wartość zabezpieczonych przez policjantów we wszystkich trzech mieszkaniach środków odurzających, szacuje się na blisko 420 tys. złotych, natomiast wartość zabezpieczonego przez funkcjonariuszy sprzętu, wykorzystywanego przez podejrzanych do prowadzenia przestępczego procederu, to kwota rzędu ponad 30 tys. złotych.

Obaj zatrzymani mężczyźni, decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec kobiety prokuratura zastosowała natomiast poręczenie majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Obecnie policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Zabezpieczyli 12 kg narkotyków

Pobierz plik Zabezpieczyli 12 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 11.84 MB)

Powrót na górę strony