Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawali policjantów i kontrolowali pojazdy

Data publikacji 02.06.2014

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że po terenie Radomska jeździ samochód, a w nim mężczyźni, którzy kontrolują pojazdy podając się za policjantów. Informacja ta niezwłocznie została sprawdzona, a sprawcy zatrzymani. Odpowiedzą za podawanie się za funkcjonariuszy policji, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

1 czerwca 2014 roku około godziny 8.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że po terenie Radomska jeździ samochód, a w nim dziwnie zachowujący się mężczyźni, którzy kontrolują pojazdy podając się za policjantów.

Chwilę później okazało się, że nie są to stróże prawa. Z ustaleń prawdziwych funkcjonariuszy radomszczańskiej komendy wynikało, że osoby poruszające się fordem focusem, używając tarczy do kierowania ruchem i sygnalizatora świetlnego koloru niebieskiego nakazywali wybranym kierowcom zatrzymanie się, a następnie żądali okazania dokumentów, przeprowadzali rozmowę, po czym zezwalali na dalszą jazdę. Postąpili tak co najmniej kilka razy.

Patrole pełniące służbę na terenie powiatu rozpoczęły poszukiwania wskazanego samochodu. Tuż przed godziną 9.00 policjanci zauważyli w rejonie targowiska miejskiego opisywanego forda. Kolejne ustalenia pozwoliły na zatrzymanie trzech mieszkańców Radomska w wieku 18, 19 i 22 lat.

Jak się okazało, cała trójka spędziła razem wieczór i noc, a nad ranem wpadli na pomysł, aby pobawić się w policjantów. Policjanci zabezpieczyli u nich pałkę  typu  tonfa, tarczę i sygnalizator świetlny. Podejrzewani trafili  do policyjnego aresztu. Do tej pory nie byli notowani za konflikty z prawem. Odpowiedzą za podawanie się za funkcjonariuszy policji, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony