Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywalczyli Puchar Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 03.06.2014

Na terenie powiatu giżyckiego odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piłce Nożnej i Piłce Plażowej Służb Kryminalnych Policji. Po zaciętym finale w piłce nożnej, zaszczytne I miejsce i Puchar Komendanta Głównego Policji zdobyła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjantki reprezentujące garnizon w piłce plażowej, uplasowały się na IV miejscu. Jak podkreślili funkcjonariusze, rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze czystego współzawodnictwa i gry fair play.

Piątkowe zawody honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn w piłce nożnej i 7 w piłce plażowej – w sumie ponad 130 policjantów i policjantek z jednostek z Gdańska, Krakowa, Poznania, Torunia, Bydgoszczy, Wrocławia, Lublina, Katowic, Białegostoku.

W piłce nożnej drużyny rywalizowały w dwóch grupach, w każdej po pięć. Zawodnicy uczestniczący w turnieju wykazali się ogromną determinacją i dużymi umiejętnościami piłkarskimi. W bardzo dobrym stylu rywalizowali o miejsca na podium, zapewniając kibicom ogromną dawkę sportowych emocji. Najmocniejszą drużyną okazała się ekipa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która w finale w rzutach karnych pokonała kolegów z Gdańska. Tym samym policjanci z Warmii i Mazur zdobyli Puchar Komendanta Głównego Policji. III miejsce wywalczyła drużyna z Katowic.

Policjantki reprezentujące garnizon warmińsko-mazurski w piłce plażowej, uplasowały się na IV miejscu. Natomiast I miejsce wywalczyły dziewczyny z Katowic, II miejsce przypadło drużynie z Lublina, a III policjantkom z Krakowa.

Trofea i dyplomy wręczyli nadkom. Tomasz Watras, Zastępca Dyrektora Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz insp. Andrzej Zielonka, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Podsumowując tegoroczne zawody, policjanci podkreślili, że rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze czystego współzawodnictwa i gry fair play.

(KWP w Olsztynie / gm)

Powrót na górę strony