Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podwójna jazda na podwójnym gazie

Data publikacji 03.06.2014

W ciągu jednego popołudnia dwukrotnie został zatrzymany przez Policję. W obu przypadkach kierował samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Taki dorobek na swoim koncie zgromadził 51–letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Teraz za to podwójne przestępstwo odpowie przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę o 16.30 w miejscowości Karolin. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Lublinie postanowili zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena. Kierujący zlekceważył jednak wydane przez policjantów sygnały do zatrzymania w wyznaczonym miejscu i zakończył swoją jazdę dopiero na terenie pobliskiej posesji. Jak się okazało, kierowca, 51-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, był nietrzeźwy. Miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, natomiast samochód został zabezpieczony przez kuzyna sprawcy.

Jak się okazało, 51-latek nie poprzestał na tym niechlubnym wyczynie. Kilka godzin po tym jak został zwolniony przez policjantów, dyżurny komisariatu w Niemcach odebrał ponowne zgłoszenie. Tym razem mężczyzna został zatrzymany na parkingu przy sklepie w Garbowie. Na jego wyczyny zareagowali świadkowie, którzy widzieli jak będąc pod wpływem alkoholu 51-latek wsiada za kierownicę. Mundurowi z komisariatu w Niemcach przebadali go alkomatem. Okazało się, że tym razem w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu.

Mężczyzna za te przestępstwa odpowie przed sądem. Grozić mu może do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja