Dla adrenaliny chcieli zabić starszą osobę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dla adrenaliny chcieli zabić starszą osobę

Data publikacji 03.06.2014

Policjanci z Komisariatu II w Radomiu zatrzymali parę nastolatków podejrzanych o usiłowanie zabójstwa starszej pani. Jak wynika z policyjnych ustaleń, motywem ich działania był przede wszystkim rabunek, a jako fani gier komputerowych chcieli dla adrenaliny pozbawić życia starszą i słabszą osobę. Oboje zatrzymani odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (31 maja br.) po południu przy ulicy Puławskiej w Radomiu. Do mieszkania 82-letniej kobiety weszło dwoje młodych osób pod pretekstem przeprowadzenia ankiety. Staruszka wpuściła ich do środka, a gdy poprosiła by wyszli, wówczas mężczyzna zarzucił jej sznurek na szyję i zaczął ją dusić. Krzyki kobiety usłyszała sąsiadka, wówczas sprawcy spłoszeni uciekli.

Zaalarmowani o tej sytuacji policjanci natychmiast rozpoczęli czynności, w tym przede wszystkim poszukiwania napastników na podstawie przekazanych rysopisów. Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze z II komisariatu zatrzymali przy ulicy Metalowej w Radomiu podejrzaną 16-latkę. Natomiast kilkadziesiąt minut po tym kryminalni z KP II zatrzymali w Pionkach jej kolegę – 17-letniego mieszkańca tych okolic. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast nieletnia do Policyjnej Izby Dziecka w Kielcach.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kilka miesięcy temu poznał dziewczynę na jednym z portali społecznościowych. Chcąc zrobić na niej wrażenie opowiadał, że pracuje dla grupy przestępczej. Motywem ich działania był przede wszystkim rabunek, a ponieważ są fanami gier komputerowych, postanowili dla adrenaliny zabić starszą i słabszą osobę, aby przekonać się jak to jest. Teraz odpowiedzą za tak brutalne zachowanie.

Sąd dla nieletnich zadecydował  o umieszczeniu 16-latki w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. Natomiast 17-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

(KWP w Radomiu / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja